Udziec indyczy nadziewany to niezwykle apetyczne danie . Duża ilość różnorodnych składników sprawia, że potrawa jest bardzo aromatyczna, syta i efektownie wygląda. Nie macie pomysłu na ciekawy rodzinny obiad, to szczerze polecam. Jedyny mankament, to czas oczekiwania. Mięso indycze jednak potrzebuje trochę czasu aby było miękkie . Ale czego się nie robi dla efektu końcowego, a proszę mi wierzyć warto czekać:)
Jako dodatek wybrałam Pieczone ziemniaki i to wszystko. W potrawie jest fasola szparagowa, biała, cebula i pomidory więc dodatkowe przystawki nie muszą być podawane. Ale jeżeli chcemy na bogato, to nie widzę przeszkód. Zapraszam do przepisu:)
Składniki
- udziec indyczy bez kości około 70 dkg
- 2 ząbki czosnku
- 1 duży pęczek świeżego tymianku
- 300g sera owczego lub sera typu feta
- 1 puszka białej fasoli
- 1 łyżka koncentratu pomidorowego
- 500 g fasoli szparagowej, świeżej lub mrożonej
- 4 cebule, obrane, pokrojone na ćwiartki
- 4 pomidory pokrojone w kostkę
- kilka łyżek oleju
- sól, pieprz
- bawełniana nić do obwiązania mięsa
Czosnek przecisnąć do miseczki przez praskę. Tymianek drobno posiekać. Ser pokroić w kostkę wymieszać z czosnkiem, tymiankiem, dodać sól, pieprz do smaku.
Mięso rozłożyć na desce, grubsze części postarać się rozciąć prze środek, tak aby powstał jednakowej grubości plaster mięsa . Rozłożyć równomiernie wcześniej przygotowany farsz i zrolować. Na koniec obwiązać bawełnianą nicią. Natrzeć solą i pieprzem z każdej strony.
Rozgrzać na głębokiej patelni kilka łyżek oleju, włożyć mięso i podsmażyć z każdej strony na złoty kolor. Dodać cebulę, zeszklić. Następnie wlać koncentrat pomidorowy i szklankę wody razem wymieszać.
Mięso przełożyć do naczynia do zapiekania, wyłożyć cząstki cebuli i wylać sos dookoła mięsa. Przykryć i wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 30 minut.
W międzyczasie obgotować fasolkę szparagową, w osolonej wodzie około 10 minut i przełożyć do mięsa razem z białą fasolą i pomidorami, posypać solą i pieprzem. Ponownie przykryć i piec około 1 h do miękkości mięsa. Sprawdzać pod koniec pieczenia widelcem twardość mięsa. Na 10-15 minut przed końcem pieczenia zdjąć pokrywę i podpiec wierzch.
Podawać z pieczonymi ziemniakami lub według własnego uznania.
Smacznego:)