01.04.2019
Dzisiaj na powitanie pierwszego kwietnia, w wiosennej stylizacji jajka zapiekane w bekonie. Szybkie, bardzo eleganckie danie a do tego ekonomiczne. Może być świetną propozycją na stół wielkanocny. Bardzo ładnie i apetycznie prezentuje się na talerzu, zachęcając tym samym do skosztowania. Do czego Ja również zachęcam.
Składniki
- 4 jajka
- 8 plasterków cienkiego bekonu lub szynki dojrzewającej
- cebula dymka ze szczypiorkiem, posiekana
- sól,pieprz
- olej
- foremka na mufinki
Foremkę na mufinki wysmarować olejem. W środku ścianki dookoła wyłożyć plastrami bekonu lub szynki dojrzewającej, tak aby brzeg wystawał nie co ponad foremkę. Jajko wbić do miseczki, dodać szczypiorek z cebulką, ok 1 łyżki, sól, pieprz według uznania. Roztrzepać widelcem i wlać do foremki. Tak postąpić z każdym następnym jajkiem.
Wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Zapiekać około 15 minut . Wyjąć delikatnie łyżką na talerz. Podawać z ziemniakami ,z zsiadłym mlekiem, kefirem, jogurtem naturalnym itp. To jest pyszne.
Smacznego:)